پیوندها

--------------------

--------------------

اوقات شرعی

تقویم

 

.

در جلسه شورای شهر تبریز مطرح شد؛ دبیری: وعده‌های دولت درباره دریاچه ارومیه عملی نشد/ نور محمدزاده: چرا مسئولین ترسو سامرا را تحریم کرده‌اند؟/ جعفری: شهرداری مجوز گودبرداری در اطراف ارک را صادر کرده است


در جلسه صبح امروز شورای شهر کلانشهر تبریز موضوعات احیای دریاچه ارومیه و جزئیات موکب آذربایجان‌شرقی در شهر سامرا مطرح شد.

ندای شما:به گزارش آناج صبح امروز جلسه شورای شهر تبریز طبق روال هر هفته با کمی تاخیر کار خود را آغاز کرد.

شهرام دبیری با قرائت مناسبت‌های پیش روی هفته جاری به روز معلولین اشاره و خواستار توجه بیشتر به مشکلات و حمایت از این قشر را از مسئولین داشت.

وی با بیان اینکه موضوع دریاچه ارومیه باید جزو اولویت‌‌های دولت باشد گفت: مدتی قبل جلسه‌‌ای با این موضوع با حضور آقای کلانتری در صحن شورا مطرح شد و مقرر شده بود که رئیس جمهور بیش از 300 میلیارد تومان به دریاچه ارومیه اختصاص دهد که طبق آخرین آمار تنها 40 میلیارد تومان داده شده است.

رئیس شورای شهر کلانشهر تبریز تصریح کرد: مقرر شده پساب‌‌های تصفیه شده شهر تبریز نیز به دریاچه ارومیه هدایت شود که علی رغم برخی اقدامات ولی این کار نیز تمام نشده است.

سردار جعفری نیز در تذکری کتبی به عدم پرداخت حقوق معوقه کارکنان پروژه آیتا انتقاد کرد و بیان داشت: آقای شهردار شرکت گستره نگار مجری طرح آیتا که توسط جناب عالی فعال گردیده بود حقوق کارکنان را پرداخت نکرده است.

وی در تذکر دوم نیز به موضوع ارک تاریخی تبریز اشاره کرد و افزود: شهرداری مجوز گودبرداری‌‌ها را در کنار این مکان تاریخی صادر کرده ولی تا کنون هیچ گونه توضیح و توجیهی در این راستا نداده است.

اسوتچی دیگر عضو شورای شهر تبریز نیز با اشاره به بحث‌‌های نظارتی شورا و شهرداری گفت: موضوع سرمایه گذاری در منطقه 4 که با سوالاتی مطرح بود به کجا انجامید؟

علاءالدین نور محمد زاده دیگر عضو شورای شهر تبریز نیز در نطق پیش از دستور با اشاره به سفر خود به سامرا گفت: بنده به همراه 100 نفر از علاقه مندان با هزینه شخصی به شهر سامرا رفته و با ایجاد موکب در این محل مستقر شدیم.

وی با بیان اینکه شهر سامرا به عنوان یکی از شهرهای مذهبی شیعه ها طلقی می شود گفت: چرا برخی مسئولین ترسوی کشورمان سامرا را تحریم کرده اند؟

وی خاطر نشان کرد: چرا در کشور جمهوری اسلامی تردد از مرز ارمنستان بدون ویزا باشد ولی برای سفر به کشور عراق باید ویزا تهیه شود؟

این عضو شورای شهر کلانشهر تبریز با اشاره به نزدیکی به اتمام وقت شورای چهارم گفت: با توجه به زمان باقی مانده باید در این مدت اقدامات اساسی در راستای بهبود وضعیت شهر صورت گیرد.

وی ادامه داد: باید برای مدت باقی مانده بودجه سال آینده، زیبا سازی، اتمام طرح های نیمه تمام گره گشا، ایجاد درآمد پایدار، شفاف سازی، بازسازی اعتماد مردم و تبریز 2018 در اولویت قرار گیرد.

نور محمدزاده تاکید کرد: برای تبریز 2018 باید داشته هایمان را به عرصه نمایش بگذاریم که این کار اقدام بزرگ فرهنگی را می طلبد.

وی با تأکید بر دقت اعضای شورای شهر در موضوعات مطرح شده در صحن شورا، ابراز داشت: برازنده شورا نیست که به حرف های همکارانمان توجه نکرده و هنگام سخنرانیشان با گوشی سرمان را مشغول کنیم.

وی خطاب به اعضای شورای شهر عنوان کرد: باید اقتدار شورا حفظ شود و چرا برخی افراد خارج از مجموعه برای شما تصمیم گیری می کنند و متأسفانه اشرافیت سیاسی در بین 21 نفر اعضای شورا زیاد شده است.

 

پشتیبانی آنلاین

تلگرام

تمامی حقوق مطالب محفوظ است

طراحی توسط مهرداد نبی اللهی